Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

Valgerand

Pärnu lahe põhjakaldal, avatud kagusse. Põhi liivane, sügavaks läheb aeglaselt. Kämpingust paremal pool leiab ka tasuta parkimiskohti, aga seal on põhi kivisem-savisem ja meri kalameeste võrke täis. Valgeranna laine on kohutav. Mitte suuruse poolest, aga väga chop.

Suht nukker koht, aga mõnikord E ja SE tuultega aitab hädast välja. Ülejäänud tuulekurssidega leiab ikka mõistliku autosõidu kaugusel mõne parema koha.

INFO "vanalt" EPL lehelt:

ASUKOHT Pärnust 5 km. Haapsalu maanteelt vasakule, viitasi tee peal sinna jagub. Koht ise on mitu kilomeetrit liivaranda. Parim koht Valgerannas on supelrannast ja kämpingust edasi. Teetammilt alla kalda peale saad kõige lähemale merele.

PARKIMINE Kui oled õige koha peal, siis mere ääres mõne meetri kaugusel veepiirist.Tasuta

KELLELE SOBIB Kõigile. Peab teadma, et sealt süsti saada on raskem, aga võimalik, oleneb, kes oled. Ideaalne algajale.

SÕIDU TUULED S, SE ka E ja SW. Muidugi S ja SW tuultega oled Pärnus, aga kui oled vähem kogenum siis Valgerannas on rahulikum. SE ja E on need tuuled, millega Valgerannas tavaliselt käiakse, kes Pärnust on või kui see tuul juhtub just siin pool Eesti otsas olema.

LAINED on jama, süda läheb pahaks, kui seal trambid, chopi. Parem on vaikse tuulega, kui veel lainet ei ole. Lõunatuulega tekib ka laine, aga siis oled Pärnus.

RIGAMISE VÕIMALUS üsna viisakas, midagi muru taolist on kalda ääres olemas.

OHUD Ohtusi kui selliseid kivide ja murdlainetuse näol ei ole. Mis on, on kalameeste tähistatud püünised ja suve lõpul vetikad.

ÖÖBIMINE Võib tasuta telkida või kämpingusse minna

KOMMENTAARID Surfata saab. Üks ohutumaid kohti.

Autor: Pearu & Jürka

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on June 27, 2008, at 10:48 AM