Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

Võrtsjärv-Trepimäe

Vaata Lõuna surfarite kirjeldust siit.

INFO "vanalt" EPL lehelt:

ASUKOHT Kõige otsem tee Tartust sinna on Valga maanteed pidi (~50km). Peale Elvat tuleb keerata paremale Rannu peale. Rannust sõita läbi ja keerata veel kord paremale. Ja siis umbes 100-200m pärast vasakule. Silt näitab Limnoloogiat. Edasi tuleb mõni km metsa vahel sõitmist. Ja kui nüüd mets ära lõppeb, siis näitab silt paremale kruusateele: Trepimäe 1 ja Võrtsjärv 1. Mööda kruusakat sõita, kuni tee jõuab järve äärde. Õige koht on, kui tee pealt on järv vabalt näha.

PARKIMINE Kogu kaldaäär on surfarite päralt ja ~20 autot on ennegi ära mahtunud.

RAND JA PÕHI Rannariba kitsas. Palju oleneb veeseisust. Põhi enamjaolt kiviklibune. 150 cm sügav umbes 50m kaugusel rannast.

KELLELE SOBIB ka algajatele

SÕIDU TUULED Lõunatuul jääb pisut nuka taha ja laks algab siis paarisaja meetri kaugusel kaldast. Läänetuul puhub otse sisse. Sõita saab ka loode ja põhjaga.

LAINED Madala veeseisuga lainet praktiliselt ei teki. Normaalse veeseisuga kuni meetrine tihe laine. Murdlaine pole kunagi märkimisväärne.

RIGAMISE VÕIMALUS Rigada saab murul ja kiviklibul. Võsas on üks auk, kus saab rigada ka tuulevaikuses.

OHUD Vasakut kätt 100 m kaugusel on veealuse muuli jäänused. Ohtlikuks saavad need madala veeseisuga. Paremal 30 m kaugusel on pidevalt kalavõrgud, mis on enamasti korralikult tähistatud. Algajaile võib ohtlik olla ka kõrge veeseis. Siis on vesi kõrkjate kohal üle pea ja kõrkjatesse triivides tekib probleeme.

TOITUMINE 5 km kaugusel Rannus on Barbara nimeline baar, kus suviti ka suvekohvik.

ÖÖBIMINE Telkimine vaba.

KOMMENTAARID Trepimäe on unikaalseim Lõuna-Eesti surfikoht, kuna siin saab surfata enamike tuulesuundadega.

Autor: Martti Org

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on June 27, 2008, at 12:28 PM