Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

TalvelSurfama

Kuhu talvel kiiresti ja lihtsalt surfama?

Vahemeremaades ja saartel saab põhimõtte poolest talvel ka sõita, aga see on selline Eesti suvi – võib olla üsna vilu ja vihmane. Shortsi või lühikese kalipso peale ei maksa arvestada. Tarifal on talvel tuule tõenäosus kõige suurem, aga samas ka vihma ja külma võimalus. Muide, Vahemeremaades ja Tarifal on enamus klubisid talveks kinni, nii et varustusega tuleb seal jama.

Euroopast mõistliku lennureisi kaugusel ja talvel temperatuuri poolest normaalsed kohad on ainult Egiptus ja Kanaarid kusjuures isegi Kanaaridele võib lend tüütult pikk tunduda (6,5 tundi).

Kui lisatingimuseks on veel, et hotell oleks otse laenutuse juures, siis oskan omast kogemusest välja pakkuda järgmised:

Egiptus:

Hilton Plaza Hurghadas. Varustus hea, teenindus vene keelne, hotell krutoi. Vaata lähemalt

Ja sama keti surfiklubi teise hotelli, Sofitel juures, mis mulle isiklikult atmosfääri, seltskonna ja ranna poolest rohkem meeldib: Link siin

Dahabis võta ükskõik milline rannaäärne hotell, mis õnnestub saada. Dahabis on viimasel ajal väga rahvarohkeks läinud – laguunis ja Baby Bays pole enam ruumi, et vette kukkuda. Dahabi on muidugi lennuväljalt päris pikk tee, aga natuke kauplemist taksojuhiga ja tund aega hirmu ning kohal oledki.

Dahabis on otse surfiklubide juures näiteks sellised hotellid: Ganet Sinai Swiss Inn

Muide, ei ole väga hull elada ka linnas ja taksoga randa sõita. Vähemalt hotelli saab tunduvalt soodsama.

Gran Canaria

Dunkerbecki keskus Playa del Inglesi lähedal. Väga OK varustus, vette mineku koht vähe valus (suured veerevad kivid) tuul mitte kõige garanteeritum. Hotell samas kompleksis.

Kommentaar jututoast: 19.11 22:17:57 Cran Canaria : ma lugesin jmo 35 kirjutatut surfwikist ja igaks juhuks kommenteerin. Olen ise seal viimaste aastate jooksul üsna palju käinud ning omast kogemusest seda dunkerbeki keskust ei soovita. See on vajunud täiesti ära seal. Kindlasti paremad kohad seal lähedal oleks Bahia Felizi Mistrali keskus, või siis juba Pozo's asuvad laenutused Cutre ning Hullon! Kahjuks talve perioodil seal ühes kindlas rannas tuulegarantiid anda on raske, samas kui võimalus natuke ringi liikuda(raadiuses 20 km) on võimalik kahe nädala jooksul kindlasti palju sõita saada! Selle põhjus on see, et kui tuul muudab natuke kurssi võib näiteks Pozo rannas tuuletu ilm olla, kuid 4 km põhja pool Vargases väga head tingimused olla!! Talvisel perioodil siinpool ekvaatorit on alati omad riskid reisi valimisel. Samas julgelt võin soovitada Jericoacoarat, seal kuni veebruarini tuule olemasolu 90% kindel :)

Teine kommentaar jututoast: 20.11 09:14:34 rrait: Gran Canariast: Oleneb muidugi tasemest, aga kui veel eriti ei oska, siis Bahia Feliz pole kõige parem koht, suht sitt sisse minna ja kõrgust kaotades võib päris kehva seisu jääda. Muidu Playa del Ingles'is elades on Pozo ja Bahia Feliz bussiga mingi 15-20min kaugusel ja bussid käivad väga hästi ja odavalt.

Tenerife

Novembris 2008 oli El Medano nimeline väikelinn lennujaama lähedal väga mõnus koht 7 päevase paketiga lohetamas käia. Kaks päeva oli tuul 12-16 knotsi, karmimatel päevadel olid puhangud 42, kuid iga päev sai sõita ka 10m2. Tuul puhus lainega poolviltu, suund muutus vähe, enne loojangut langes. Purjelauda sai rentida, lohet ei anna keegi. Iga päev toodi keegi ka merelt ära, kuigi laht oli piisavalt turvaline kui kaugele ei roni.

Webcam Viimase hetke pileti võib saada Novatoursist 6000.- nädalaks Hotel Medano, soovitan võtta ka õhtusöögi (nädal 300.- kr).

Kaart Pildi pealt saab ära lugeda mitu lohet on kaldal ja paljud sõidavad!

Fuerteventural: vaata siit kataloogist.

Marokos pole ise ammu käinud ja seal on ka see probleem, et lennujaam on Agadiris, aga parimad sõidukohad asuvad sealt parasjagu eemal. Ehk kirjutab Maroko kohta täpsemalt keegi, kes seal hiljuti käinud.

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on November 21, 2009, at 12:22 PM