Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

Tõrvanina

Kuidas sinna saab: Kärdlast umbes 5km Kõrgessaare poole, siis paremale, kus silt näitab Lehtma. Umbes 3 km pärast näitab silt parklasse paremat kätt. Parklast saab edasi sõita kas siis paremale või vasakule poole. Eeldab teatud maastikuläbimisvõimet autolt. Viimastel suvedel on mandrituristid sealse tee üsna üles kündnud. Suvel maksab minna eelkõige paremale ehk lõuna poole, kus vähem ujujaid. Ka peegeldab seal mets vähem tuult tagasi.

Kive on tõrvaninal vähe. Ainult lõuna ehk Kärdla poole on paar kivist madalikku, mis on siiski 25 cm uimega vabalt läbitavad sõltuvalt veetasemest. Vahetult suplusranna ääres madalas vees on ka üks kivi. Põhja pool võib leida kive vaid madalas vees.

Tõrvaninal on petlik laine. Kaugelt võib tunduda, et sellist lainet saab tekitada vaid suur tuul, kuid tihti on tegu vaid veealuste järskude liivaste madalikega, mis tekitavad korralikke murdlaineid. Küll, aga tekivad tugeva ida- ja kirde tuultega suured lained ja põhja pool asuva sõjaväe punkri juures saab lausa veivata. Kahjuks on siis muidugi onshore tingimused. Algajale sobib, sest kive vähe ja vesi pikalt madal. Küll segab algajaid harjutamast keskmisest suurem laine.

INFO "vanalt" EPL lehelt:

ASUKOHT Hiiumaal, Kärdlast 8km, Lehtmasse suunduval teel asuv kohalike seas populaarne supelrand. Üles leiab parkla teeviidale järgnedes.

PARKIMINE Parkla, eirates tõkkepuid võimalus sõita veel 500m mõõda mereäärt veidi Kärdla poole, kus on vähem rahvast ja lagedam rigada.

RAND JA PÕHI Liiv. Üle pea läheb 50 meetriga.

KELLELE SOBIB Alg, kesk

SÕIDU TUULED Ida, eriti sobiv on kagutuul

LAINED Chop. Ida, st meretuulega on lainekõrgus alla keskmise. Lained murduvad piki randa jooksvatel madalikel (20-30 cm)

RIGAMISE VÕIMALUS Liiv, tuul ei sega

OHUD Parklast põhja pool muutub rand järjest kivisemaks. Lõuna pool kivisid ei ole! Võimalikud kalavõrgud.

TOITUMINE Kärdla, Lehtma baar

ÖÖBIMINE 1km kaugusel asuv ööbimisvõimalus kämping-tüüpi majades. Kärdlas - Padu hotell

KOMMENTAARID sobib eelkõige sõiduks kagutuulega, (Kagutuulega ka-> Ristna, Kassari). Sobib lohega sõitmiseks seoses sileda veega madalike vahel. NB! Meri sööb iga aasta paar meetrit rannast (koos puudega), nii et ärge kauaks jääge…

Autor: Aivar Kamm

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on June 27, 2008, at 09:47 AM