Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

Surfivest

Merel on uppumine palju tõenäolisem, kui kuival maal. Seepärast on mõistlik kasutada abivahendeid. Mitte uppumiseks, muidugi, vaid selle vältimiseks.

  • sportvest, sh. surfivestid. Ei ole mõeldud päästevahendiks, vaid ainult abivahendiks. Tavaliselt ei hoia sportvestid teadvuseta inimese pead veest väljas, seega päris hädaolukorras päästevestiks ei sobi. Samas, kui vaja pikemalt ujuda või abi oodates ulpida, võib korralik sportvest elu päästa küll. Jetimeeste vestid näiteks kaitsevad koguni löökide eest. Surfiveste saab igast surfipoest, siin lihtsalt näiteks kontekstiväline pilt ühest sellisest.
  • päästevest. Mõeldud elu päästmiseks näiteks laevahuku korral. Pöörab inimese vees selili ja hoiab pead veest väljas. Enamasti ka oluliselt suurema kandejõuga, kui sportvestid. Surfamisel kohmakas ja raske. Kuigi on olemas edevad automaatselt ballooniga täidetavad päästevestid, ei sobi needki surfamiseks, sest tavaliselt muutub selline vest õhupalliks veega kokkupuutel. Mida surfates mõnikord juhtub.

Kes tahab päästevestidest ja sportvestidest rohkem teada saada või oma tarka arvamust avaldada, võib seda teha Kipperi foorumis

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on October 15, 2008, at 12:00 PM