Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

Salmistu

INFO "vanalt" EPL lehelt:

ASUKOHT Asub Harju maakonnas Tallinna kesklinnast umbes 35 km kaugusel. Sõites Tallinna poolt, tuleb vahetult enne Jägala jõge piknevalt viaduktilt Peterburi maanteel keerata vasakule Vana Narva mnt.-le , sealt edasi tuleb jälgida juba teeviitu.

PARKIMINE Parkimisplats asub paadisadama juures 30m veepiirist. Suvehooajal võetakse ka tagasihoidlikku maksu (päikesepaisteliste rannailmade ajal). Tuuliste ja jahedamate ilmade puhul tavaliselt tasu ei korjata.

RAND JA PÕHI Paadisadamast läänepool paikneb 1,8 km pikkune liivarand. 20 meetri kaugusel paadisadama kaist läände umbes 1m sügavusel on 2 suuremat uimekivi, rohkem kive kogu liivaranna ulatuses ei ole . Paadisadamast ida pool on rand kivine kuni suure madalikuni. Madalik asub umbes 1 km sadamast ida pool. Sügavaks läheb kiiresti, 150 cm veesügavus saabub umbes 10 - 15 m kaugusel veepiirist. Huvitav on see, et Pedasaare paremast kaldapoolsemast tipust kulgeb vöösügavune liivane madalik paadisadamast paremale mandrini välja.

KELLELE SOBIB Suurepärane ja eriti ohutu koht algajatele, loomulikult sobib ka kõigile teistele.

SÕIDU TUULED Parim tuul on loodest, sõita on mõnus ka lääne tuulega, mis on Salmistul tavaliselt 4 - 6 knotsi nõrgem kui Pirital. Lahte puhub sisse põhja tuul, mis viimasel ajal on siiski haruldane nähtus. Ida ja kirde tuuled on tavaliselt puhangulised .

LAINED Lainetus on madala põhjaprofiili tõttu suhteliselt terav ja tihe. Suuremat murdlainetust esineb tugeva loode ja põhjakaarde tuule korral. Idakaare tuulte puhul lainetus puudub, kuna rannast kuni Pedassaareni on madaliku riba, mis lainetuse peatab . Pedassaare lähedal on lainetus tavaliselt väiksem või puudub.

RIGAMISE VÕIMALUS Parkla kõrval on muruplats.

OHUD Eelpoolmainitud 2 kivi sadamakai kõrval. Pedassaare läänetipu ümber paiknev kivine madalik. Lauaga randumiseks on sobilk saare keskosa (kaldalt vaadatuna saare keskel), kus on liivane rand.

TOITUMINE Rannahooajal toitlustamine parklas, 1 km kaugusel paadisadamast läände asub mererannal Valkla hotell ja suverestoran. Sinna pääseb sõites Valkla hooldekodu juurest otse üle Kaberneeme-Kiiu tee metsateele, mis viibki kohale.

ÖÖBIMINE Lähim hotell Valkla rannas, telkimiseks leiab koha 1 km paadisadamast lääne pool vana Valkla pioneerilaagri territooriumil.

HÄDA ABI VÕI KONTAKT TELEFON Sadamateeninduse telefoninumber 6 098 149 töötab suvehooajal.

ILMAINFO Sadamateeninduse telefoninumber 6 098 149 töötab suvehooajal.

KOMMENTAARID Sadamas on võimalik tellida sauna ! 2001.a. sügisel lõhkus tormituul sadama kai !

Autor: Kalev Kornet

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on June 27, 2008, at 11:42 AM