Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

Kopeerin siia natuke chatti kirjutatud teksti lõunatuule ja laine kohta: jmo35: Üks lõunatuulele avatud koht on veel Matsiranna kant Pärnumaal Varbla lähedal, aga seal pole ma puhta lõunakaga sõitnud, ei tea kuidas laine randa murdub. Võib päris raju olla, rannajoon on kenasti edela-loode suunalise nurga all ja lõuna pool palju vaba vett, kus laine hoogu saab koguda.

Muudest tuntud sõidukohtadest peaks lõunatuulega mõnevõrra lainet tegema Rohukülas, aga seal laine sõidutsoonis ei murdu. Topu puhekmaja juures on lõunatuul hea, aga lainet vähe, pigem chop, Topu-Sinalepa peaks lõunakaga täitsa flat olema. Otse 10-sse on lõunatuul Nasval, Saaremaal, see tähendab, et lainetab ja murdub küll. Hiiumaal Kassaris olen kunagi proovinud lõunatuulega ukerdada, aga kole kivine ja madalikke täis, need segavad laine ära ja tulemus on üsna kõrge, kuid korrapäratu ja arusaamatu suunaga laine.

Lõunatuulega on Pärnus kindlasti parim sõidukoht keskrannast muulini. Kui tuul on puhas lõuna või pisut kagu poolt, ei teki kõrget lainet Pärnu lahes kuskil ja igal pool on tihe madal laine ja chop. Kui tuul on pigem edel, on keskrannas ilus laine, sõit risti lainet, hüpe vasakul halsil. Peale saab minna Side tn pikendusel oleva Pärnu Surfiklubi parkla juurest, TerviseParadiisi alt. Praegu on parkimine juba tasuta ja ka ujumistsoonis sõidu piirangut ei ole enam. Nii et peale, kurss paremale ja laineid võtma. Laine on suurem ja lainevahe siledam päris muuli ääres, otse TerviseParadiisi all kipub chop olema. Kullipesas lõunatuulega lainet ei ole, pealegi on tuul seal lõunakaga vaiksem kui keskrannas. Kullipesas sõidetakse läänetuulega, aga mõnusat lainet ei tule siis ka, Kullipesa on alati üks songermaa. Pärnu kandis võib lõuna-kagu tuultega proovida veel Valgerannat, aga ega sinna ka eriti ilusat lainet ei kogune, Pärnu laht on lihtsalt sellise kuju ja põhjareljeefiga, et Ristna ja Väänaga ei konkureeri kuidagi ;)

06.10 14:49:12 taaviv: kuhu soovitate minna homme, kui tahaks lainet saada, aga mitte liiga jõhkrat, sest oskused pole veel õige paremad. kas Pärnu juures Kullipesa oleks ok... või on mõni koht lähemal ka?

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on October 06, 2009, at 03:53 PM