Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

Rohuneeme

INFO "vanalt" EPL lehelt:

ASUKOHT Paikneb Viimsi poolsaare tipus. Kui sõita Piritalt mööda Merivälja teed kuni tuleb Statoili bensiinijaam, siis sealt edasi mööda Rohuneeme mnt on surfikohani 8,2 km. Sõita tuleb kuni mnt. lõpuni, seal hargneb tee kolmeks. Valida tuleb tee mis läheb otse - Suur Ringtee. Sõida mereni ja seal ta ongi.

PARKIMINE 50 m merest, tasuta. alates 2010 aastast on mereäärde viivale teejupile keelumärk ette topitud,mistõttu häid parkimiskohti on vähem, kuid... saame hakkama.

RAND JA PÕHI Liivarand. Sügavaks läheb 5 - 7 m rannast.

KELLELE SOBIB keskmise ja hea tasemega sõitjatele, kuna sõidutsoon on sügava veega ja ääristatud ohtlike kividega. 6-7 pallise tuule korral ka tugev kaldaäärne murdlainetus, mis viskab väheste kogemustega või kohta mitte tundva surfari kamad peidetud kividesse. (kes ei ole rohuneemes kaotanud uime või lõhkunud lauda pangu oma nimi siia kirja).

SÕIDU TUULED Rohuneemes on NNE-ESE ehk mõni kraad üle põhja kuni peaaegu kagu.

LAINED parimad lained - NNE-tuult peab siis ka olema vähemalt 6 palli, korralikud vasaku halsi lained ca 100 m rannast lahe keskel paremal pool. NE tuulega ehe onshore koos sellest tingitud murdlainetusega kalda ääres ja raskustega välja pääsemisel. Samas kui tuult on piisavalt võib pärast kõva krüssu püüda kinni nii mõnegi hea laine Lennarti valduste ees. E-idatuule järgi seda kohta kõige paremini tuntakse. Parim selle kursi koht linna lähedal. Parem halss ja laine korralik ainult lahes sees (kui üldse on, tavaliselt läheb ruttu pudruks).

RIGAMISE VÕIMALUS on tegelikult Rohuneemes päris hea - peaaegu muru kohe parkimise juures ca 30 m rannast.

OHUD! TÄHELEPANU - mõned meetrid veepiirist on vee all ohtlikud kivid mida ei ole näha. Terve rannajoon on palistatud niisuguste kividega mis täiesti kindlalt lõhuvad nii uime kui laua. Samuti on ohtlikke kive ka mitmel pool mujal, isegi keset lahte. Vt. kaarti.

TOITUMINE ei ole kohapeal aktuaalne kuna Tallinn on nii lähedal koos kõigi oma võimalustega. Samas on tegemist eramaaga ja ühtegi kauplust või söögikohta ei ole. Lähim kauplus on Püünsis umbes 1,5 km kaugusel Rohuneeme mnt. ääres.

ÖÖBIMINE Tallinn ju...

HÄDA ABI VÕI KONTAKT TELEFON kohapeal ei ole kuid 0,6 km tagasi linna poole on Rohuneeme sadam (Lootsisadam).

ILMAINFO on Rohuneeme puhul kõige keerulisem probleem. Kohapeal ei ole muidugi mingeid tuulemõõtjaid jms. Palju kordi on olnud juhtumeid kus mitte kusagil mujal ei ole üldse tuult ja Rohuneemes sõidetakse 5,8-ga. Seda juhtub kirde- idatuulega, kusjuures Kaberneemes mis on ka kirde-idatuulega sõidetav ja üldse mitte väga kaugel puhub samal ajal vaevalised 10-12 sõlme. Ühesõnaga - kui on kahtlust, et võib sellest kaarest puhuda, tuleb kohale sõita.

KOMMENTAARID lisaksin, et tegemist on tõelise kultuskohaga, mida kõik vihkavad ja ikka kasutavad. Olen ise sõitnud seal kõige varem alates hommikul kella kuuest ja mäletan mitmeid kordi kus veel suur kamp oli peal kui kuu paistis. Sealt alustab Virgo oma Aegna retki ja läheb aeg ajalt ka kaduma, üks surfar korjati välja tankeri poolt mitte väga kalda lähedalt, ise olen tulnud Aegnalt ujudes ja 375 cm lauda järel vedades, kusjuures tuule tugevus ja laine kõrgus oleksid eeldanud minusuguse algaja kodus istumist jne jne. Usun, et igaühel oleks siia juurde lisada oma kogemus.

Autor: Andres Kaljo

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on August 21, 2010, at 10:16 PM