Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

Rohuküla

Rohuküla on üks kummaline koht. Vormsi ja mandri vahel tekib mõnikord prognoosimatu tuuletõmme, mis võimendab N või S tuult. Sõita saab mõlemaga, siis on ka sõidukurss normaalne: praktiliselt praamitee kõrval.

  • parkida ja rigada saab sadamast paremal (põhja pool), palgihunnikute vahelt viib väike tee randa. Seni on tee surfajatele avatud olnud, ka rigamise kohta pole keegi midagi ütlema tulnud, kuigi ilmselgelt on tegemist eramaaga.
  • vetteminek kivine, rigamiseks ruumi palju
  • sadama ees tekib ebameeldiv ristlainetus, millest tasub kaugemale hoida
  • muuli läheduses lebab merepõhjas palju alt sõidetud uimesid. Ka need kivid, mille otsa uimed purustati, on endiselt seal.
    • NB! Ära püüa praamist alltuuleküljelt mööda sõita! Praami taga on nii ootamatu tuuleauk, et jääd sinna päris kauaks tiksuma. Kõik, kellele praami pardal tahtsid muljet avaldada, naeravad, kuni sa seal põlvini vees pumbates tasakaalu püüad säilitada.
    • NB2! Ära püüa praamist pealtuuleküljelt mööda sõita! Praam peegeldab tuult tagasi ja oodatud hea ühtlase veo asemel hakkab puri äkki rapsima, keerutama ja jälle on nõme.

INFO "vanalt" EPL lehelt:

ASUKOHT Läänemaal, tuntud Hiiumaa praamisadama kõrval. Kui Haapsalu poolt tulla, siis enne sadama territooriumit umbes 200 m keerab paremale väike kruusatee, läbi aukude tuleb liikuda mere poole, mis kohe kätte paistab. Sõitmine käib kohe muuli kõrval, kaldalt vaadates paremal pool. Sõidetakse ka vasakul pool sadamat, aga see pool pole nii populaarne.

PARKIMINE Kuigi muuli kõrval maa on eraomand, ei ole siiski siiamaani keegi keelama tulnud, parkimine on veepiirist umbes 30 m. Parimatel päevadel on kõrvuti seisnud paarkümmend autot.

RAND JA PÕHI Rand murutaoline, põhi aga kaetud väiksemate kividega, sügavus 150 cm veel umbes 50 - 60 m kaugusel veepiirist. KELLELE SOBIB Suurepärane koht algajatele, aga ka freestylerite üks lemmikkohti

SÕIDU TUULED parim sõidutuul on lõuna, mis puhub üle sadama piki kallast. Sõidetav on ka põhjatuul, mis puhub siis vastavalt paremalt poolt piki kallast. Loomulikult saab ka sõita tuultega mis jäävad lõuna ja põhja vahele läänekaartest.

LAINED Lõuna tuulega umbes 200 - 300 m pikkuselt muuli taga lainetus puudub, mida rohkem edasi sõita, seda suuremaks chop läheb, kaugemal võib lainetus olla tugevama tuulega kuni 1,5 m. Ka teiste tuulesuundadega ei teki märkimisväärset lainetust, murdlained puuduvad.

RIGAMISE VÕIMALUS väga mõnus, muru peal. Lõunatuulega on kaldal üsna vaikne.

OHUD Ohtudeks on kivid, mis jäävad muuli äärde (muulile ei tasuks lähemal kui 50 m sõita), samuti on kive madalamas vees kaldalt vaadates paremal pool alates umbes 200 m kaugusel muulist. Põhjatuultega toob vesi Vormsilt ja jumal teab kust üsna palju heina, mis väga tüütult kipub uime taha jääma.

TOITUMINE sadamahoones on söögikoht

ÖÖBIMINE sadamahoones võimalik ööbida

HÄDA ABI VÕI KONTAKT TELEFON häda korral võib pöörduda kõrval olevasse sadamasse, mille telefon on 047 56140

ILMAINFO kenasti küsides võib saada infot tuule kohta sadamavahilt telefonil 047 91139

KOMMENTAARID Rohuküla on väga surfarisõbralik koht. Tänu mandri ja saartevahelisele koridorile tekivad siin eriti suvekuudel mõnusad lõunatuuled.

TÄHELEPANEK lõunatuul puhub suvel umbes paaritunniste tsüklitega - see tähendab paari tunni jooksul tuul tõuseb ja siis jälle vajub. Selliseid tsükleid võib olla päeva jooksul mitu tükki. Samas võib maapeal olla suhteliselt tuuletu, kui aga paarkümmend meetrit vette minna on tuult piisavalt. Kaldale saab paigaldada oma pereliikmed ja lapsed, kes samal ajal kui pereisa mõnikümmend meetrit eemal kihutab võivad nautida ilusat suveilma.

Autor: Virko Kask

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on June 27, 2008, at 10:42 AM