Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

Pringi

INFO "vanalt" EPL lehelt:

ASUKOHT Pringi asub Viimsi poolsaarel 10 minutise autosõidu kaugusel Piritalt Rohuneeme suunas. Kui oled läbi söitnud Haabneeme alevikust, näed vasakul merd ja paremal tee ääres kirikut. Tähelepanu, varsti tuleb teeviit kohanimega Pringi. 150 meetrit pärast Pringi silti keera esimesel vöimalusel vasakule. Kui sa õigest teeotsast mööda paned, leiad end 1 km pärast PAAT restorani juurest. Õigest kohast ära keerates jääb mereni 400 meetrit. Möödud vasakule jäävast punasest neljakorruselisest tellismajast ja keerad kahel teehargnemisel vasakule ning jõuadki Pringi sadamasse. Tegemist on ümberehitamisel oleva muuliga. Kui oled esteet, vöid saada tõsise shoki - ehituse töttu meenutab ümbrus tuumapolügooni. Kui oled külma närviga "võsasurfar", siis leiad piisavalt rohukamarat oma kamade kokkupanekuks. Kui soovid, võid auto ajada 10 sammu kaugusele merest. Autoga ligipääs ja parkimine sel hooajal veel TASUTA! Rand on "võsameestele" sobivalt karm - kiviklibu ja õige natuke liiva. Sügavaks läheb kohe. Seetöttu ei ole Pringis kunagi "pesumasinaga" võitlemist.

VETTE MINEMISEKS ON 2 VÕIMALUST

1) muulist põhjapoole jääb väike lahesopp. Sobib vetteminekuks siis, kui kaldale ei murra suurt lainet. Tavaliselt murdub laine otse kaldale tugeva SW , eriti aga W tuulega. Vetteminek suure murdlainega nõuab oskusi, nende nappimisel on nii mõnigi oma lauda mõlkinud ja hiljem Pringit kirunud. Tegelikult minnakse täpselt samasugustes oludes vette näiteks GARDA järvel Torbole surfirandadelt. Ja seal peavad kõik sellega hakkama saama.

2) ohutum, tugevate W tuultega ainuvõimalik, on vette minna muuli varjust ehk lõunapoolt. Sel juhul pakub muul kaitset suurte lainete eest. Muuli tagant minnes tuleb arvestada madalas vees peituvate kividega. Kui oled jõudnud rinnuni vette, võid julgelt sõitu alustada. Päris algajale Pringit ei soovita, see on ikka sõidumeeste koht. Vähemalt veestart peaks selge olema. Samuti ei sobi see koht mugavustega hellitatutele.

TUULED Nüüd kõige olulisemast: Pringi on VÄGA TUULINE KOHT! Ta on avatud S, SW, W ja NW tuultele. Need tuuled on Pringis ideaalsed. Täiesti normaalne on ka SE ja N tuultega sõita. Seega kaheksast tuulesuunast kuuega kasutatav. Ma pean silmas väikeste kamadega sõitmist. Tavaliselt saab Pringis sõita meetri võrra väiksema purjega kui samal ajal Pirital. Kes kaarti vaatab, saab aru, miks see nii on. Oma viimaste aastate keskmiselt 130 söidupäevast sõidan ma rohkem kui pooled Pringis. Eriti talvel, kui valdavad on tugevad SW tuuled, on Pringi minu jaoks asendamatu koht olnud.

LAINED SW, W ja NW tuuled toovad suuri avamerelaineid , millede vahel ja harjadel on mõnus kihutada. Päris korrastatud murdlainet nagu Väänas, Pringis ei teki , sest meri on liiga sügav. Hüppamiseks aga on vöimalusi küll. SE ja S ning N tuultega on meri rohkem CHOP. Muuli tagant vette minnes satud kohe Haabneeme lahe keskele, kus võid julgelt triibutada. Sügavust on 3-4 meetrit. Päris Haabneeme liivaranna alla ei soovita minna, seal on vööni vees kive. Kui sõita Pringist Aegna saare suunas, siis tuleks kaldast vähemalt 200 m kaugusele hoida. Üks põhjus on kivid, aga tähtsam on see, et kõrge kalda all muudab isegi väga tugev tuul suunda nõnda, et kaldaaluses tuult praktiliselt pole (veestarti teha ei saa). Ilma tuuleta jäädes vöid leida end lainetest kaldale uhutuna.

MUU Pringis on sõidumeheks kasvanud KÕIGI MAADE VÖSASURFARITE ÜHENDAJA ja vaimne liider Märt Karu, keda avalikkus tunneb rohkem varjunime all TIGE KALA. Veel aastate möödudes uhuvad lained mönikord kaldale SUURE JUHI sülitatud vereklimpe ja üksikuid esihambaid, mida andunud jüngrid reliikviatena üles korjavad. Ah jaaa! Kas ma juba mainisin, et autoga ligipääs on Pringis TÄIESTI TASUTA?!

Autor: Virgo Korv V1

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on June 27, 2008, at 11:31 AM