Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

Pirita

ASUKOHT Tallinnas Pirita rannas jõe ääres muuli alguses.

PARKIMINE Surfiklubi juures osaliselt tasuline, lisainfot saab siit .

RAND JA PÕHI Liivarand ja liivapõhi, 150 cm sügavus olenevalt vee tasemest veel umbes 50 - 80 m kaugusel veepiirist.

KELLELE SOBIB Pirita on surfamiseks suurepärane koht kõigile, kuigi tippsurfajale ehk pisut liiga riskivaba. Samas on Pirita ideaalne koht algajatele ja mitte veel nii kogenud surfajatele. Algajail tasub muidugi jälgida et lääne ja edelatuulega ei kanduks ujumisalasse.

SÕIDU TUULED Parimad sõidutuuled on lääne- ja loodetuuled, mis tekitavad parajalt meeldivaid laineid, millistelt saab sooritada päris edevaid hüppeid. Pirital on soodsad tuuled vahemikus SW - W - NW - N - NE - E. Kirde- ja idatuuled on reeglina väga puhangulised ning samas on laine peaaegu olematu. Otse onshore tuulega (loodest) on rannahoone kandis kalda lähedal vähe tuult, aga sinna ei tohi sõitma minna niikuinii.

LAINED kuni muulini tekivad lääne, loode ja põhja tuulega parajad murdlained, muulist edasi aga läheb üldjuhul "kartulipõlluks". Edelatuultega laine praktiliselt puudub.

RIGAMISE VÕIMALUS klubi ees muruplatsil väga suurepärane võimalus oma varustuse sättimiseks, suvekuudel ka võimalus mageda veega sõiduvahendid üle loputada, selleks vajalik Pirita Surfiklubi liikmelisus või päevapilet

OHUD Merivälja muuli ümbruses, kalda lähedal, on salalikud kivid ja kalurite püünised. Kirdest-kagusse kulgeb Tallinna lahe keskel tiheda liiklusega rahvusvaheline laevatee, millel purjelauaga surfamine on samavõrd hullumeelne ja kehtivate normide vastane, kui rulaga kiirteel kruiisimine.

TOITUMINE suvekuudel mitmekesine valik ajutistest söögikohtadest. Pirita surfiklubist saab külma ja sooja jooki.

KOMMENTAARID Tallinna linn on eraldanud surfajatele vette minemiseks ja randumiseks 120-meetrise rannariba (millest 50 m on puhvertsoon) muulist Rannahoone poole. Loodetavasti tähistatakse see ala ka sel aastal vajalike märkide ja poidega. Surfiklubis on: saun, dušš, võimalus asju hoiule jätta, saada koolitust, kustutada janu. Garanteeritud on tegevus ka tuuletuteks päevadeks, millal klubi plaazhil surfajate seltsielu oma kõrghetki elab. Ilusad tüdrukud, kuum suvi ja külmad surfi-dringid ei lase ennast kaks korda paluda. Pirita on ilmselt üks Eesti unikaalsemaid surfikohti.

Jutu esialgne autor: Arkaadi Tammik

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on May 28, 2010, at 03:49 PM