Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

Peipsi-Ninaküla

Vaata Lõuna surfarite kirjeldust siit.

INFO "vanalt" EPL lehelt:

ASUKOHT Ninaküla asub Alatskivilt paremale keerata umbes 6 km.Veepeale minekuks on kõige parem koht Ninaküla surnuaiast umbes 600 m lõuna poole, kus tee jõuab päris järve kaldale. Teisele poole teed jääb palkmaja. Sellest sõita üks käänak veel edasi.

PARKIMINE Koht on metsik ja parkimisvõimaluse leiab ikka.

RAND JA PÕHI Vette minek kivine. Kaugemal vees liivapõhi. Rannas on kitsas liivariba ja hulgaliselt muruplatsi. 150 cm sügav 50 m kaldast.

KELLELE SOBIB : Sobib keskmise ja hea tasemega surfaritele.

SÕIDU TUULED Ninakülas käiakse tuultega kirdest kaguni. Lõuna ja põhjatuulega saab ka, aga siis raske tuule tugevust hinnata, sest kaldal märksa vaiksem.

LAINED Kui tuul on üle 10 m/s tekkivad umbes kahe meetrised tihedad ja teravad lained. Idatuul puhub otse sisse ja siis tekib ebameeldiv murdlaine.

RIGAMISE VÕIMALUS : Rigada saab murul ja selleks on piisavalt ruumi.

OHUD Kive leidub kalda ääres. Vööst saati vees olles võib muretu olla. Väga kaugele järvele ei maksa sõita, sest Vene piirivalve võib maha kõmmutada.:)

TOITUMINE 6 km kaugusel Alatskivil on vist mingi kõrts.

ÖÖBIMINE Telkides.

HÄDA ABI VÕI KONTAKT TELEFON

ILMAINFO http://ilm.zoig.ee/nina

KOMMENTAARID Ninaküla tuuleolud on äraarvamatud. Kui Tartus puhub, ei tähenda veel, et Ninas ka peaks puhkuma. Ja vastupidi. Kui laksab, on head hüppelainet hulgaliselt. Nina on lahe.

Autor: Marti Org

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on September 08, 2008, at 03:32 PM