Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

Püünsi

INFO "vanalt" EPL lehelt:

Püünsi on alles paar aastat tagasi "avastatud" surfikoht.

ASUKOHT Viimsi poolsaarel 20 minutise autosõidu kaugusel Piritalt Rohuneeme suunas. Sõidad, kuni vasakul otse maantee ääres avaneb meri ja kaldast 700 meetri kaugusel näed väikest Pandju saarekest. Otse saare vastas teisel pool teed on Rohuneeme kauplus ja samanimeline bussipeatus. Kaupluse esine muru on ka üks võimalik rigamiskoht, kuid vette minna on sealt natuke kauge. Paremad kohad on 200 - 400 meetrit edasi sõita. Kuid mitte kaugemale! 400 meetrit kauplusest on Püünsi bussipeatuse juures asfalteeritud parkimisplats, kuhu mahub vabalt 10 autot ja samas on ka rohuplats purje rigamiseks. Õige koha tunned ära sellest, et tee ja mere vahele on ehitatud uus euroelumaja. Vette minna on 40 meetrit. Ettevaatust sõidutee ületamisel!

Looduslikud eeldused Püünsi kujunemisel hinnatud surfikohaks on väga head:

1. Koht on avatud S ja W tuultest kuni N tuulteni.

2. Sõidutsoon on vaba kividest. Paar -kolm ohtlikku kivi on märgitud. Pandju saarest kaldani on suur ala madalat vett ning liivast põhja, kus algajatel peaks olema ideaalme oma esimesi oskusi omandada. Vesi jääb seal siledaks ka tugevate tuulte korral, sest Pandju saar oma pikkade madalikega toimib loodusliku lainemurdjana.

3. Vetteminekuks on head tingimused. Puudub murdlainetus, rääkimata "pesumasinast". Seetõttu saab ka algaja, hoolimata kivisest rannast, ohutult vette. Puudu jääb vaid kuldkollase liivaga rand - siis oleks koht maailmatasemel. Püünsit soovitaks eriti algajatele, kes mujal jäävad hätta lainetusega. Merelt puhuva ühtlase tuulega on neil siin vöimalik teha oma esimesi surfisamme sileda veega ja veel nii, et jalad soovi korral turvaliselt põhja ulatuvad.

Ka FREESTYLE ässad on koha omaks vötnud. Nemad hindavad just tuule ühtlast puhumist ja parajat lainet oma trikkide sooritamiseks. Olen oma silmaga näinud, kui VOLOTS veebruaritormiga Püünsis iga 50 m tagant FRONT LOOPi viskas. Ja nii tund aega järjest. KAK ROBOT! Püünsi sobib iga tasemega sõidumeestele, sest kui sile vesi igavaks muutub, võib Aegna saare suunas sõites leida erineva iseloomuga lainet nii manöövriteks kui ka hüpeteks. Pealegi on Püünsi ja Aegna saare vaheline ala väga tuuline. Võib öelda, et seal puhuvad lausa "tõmbetuuled". Püünsi on suure tulevikuga surfikoht ka seetöttu, et autoga ligipääsu ei ole kellelgi võimalik takistada ega tasuliseks muuta. Nii ma vähemalt loodan.

Tähelepanuks KITE -meestele! Raoul (Papa Bourmann) arvab, et lohemeestele on Püünsis väga head ja turvalised tingimused oma asja harjutamiseks.

Ah jaaa! Kas ma juba mainisin, et autoga ligipääs on Püünsis TÄIESTI TASUTA ?!

Autor: Virgo Korv V1

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on June 27, 2008, at 11:33 AM