Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

PärnuRand

Väike ülevaade Pärnu kandi surfikohtadest on Pärnu Surfiklubi kodulehel. Kuna siiski mitte kõige ülevaatlikum, siis kordamine on teretulnud.

Pärnu rand.

  • Ainult vasakul halsil vastu lainet hüppama harjunud Pirita kunnidele on harjumatu, et vasakul halsil sõidad lainest alla ja paremaga lähed vastulainet.
  • Pärnu rannas tuleb ujujate tsoonis sõitmisest ilge jama. Falck ja muu selline. Nii et poide vahele pole mõtet minna. Eriti, kui vähegi rannailm ka on. Tegelikult, siis ei tahagi väga sinna poide vahele minna, sest seal on vesi tükk maad kollasem, kui kaugemal meres.
  • Pärnu Ranna parempoolses otsas on jõesuue ja muulid. Muuli kõrval tekib kõva tuulega väga mõnus pika vahega laine, lainevahe on täiesti flat. seal jibe harjutades tuleb ka üsna algajal tunne, et oskad ilgelt hästi, kuna laine annab hoogu juurde ja gliss püsib ilusti kurvi lõpuni.
    • Mõningatel hinnangutel kogunevad osad surfajad muuli kõrvale hoopis asjaolu tõttu, et seal asub Pärnu naisterand.
  • suvest 2008 on promenaadi lõunapoolses otsas paiknev YIT ehitusplats, mille kõrval on ka ainus Pärnu rannas vette minekuks lubatud koht, Pärnu Surfiklubi hallata. Parkimine tasuline, EPL ja Kite-liidu liikmetel on võimalik Pärnu surfiklubist soetada hooajaks parkimiskaart.

INFO "vanalt" EPL lehelt:

ASUKOHT Pärnu rand keskmega Rannahotelli ees.

PARKIMINE Seni Rannahotelli parklas kokkuleppeline. Väljaspool parklat suvekuudel tasuline.

RAND JA PÕHI Liivarand ja liivapõhi nii kaugele kui silm ulatub, sügavamaks läheb aeglaselt ja sujuvalt.

KELLELE SOBIB : Kõigile sobiv, ainult suplushooajal ilusa ilmaga ära sõida ujumistsoonis, mis on poidega tähistatud.

SÕIDU TUULED on Eestis valdav edelatuul, ka lõunatuul. Hädaga saad sõita ka kagu- ja läänetuulega, mis on sama mis Pirtal edelatuulega sõita. Parim on siiski S, SSW, mis on suunaga muuli poole - see on paremale, siis tekib tuulega ka hea laine. Just vahemikus Sunsetist muulini on ilus lai laine, aga tuul peab olema üle 10 m/s

LAINED Pärnu laine on surfarile parim lõuna pauguga .Vaikse tuulega algajale ja kursisõitjale laine väike ja madal. Keskmise tuulega nii 6m/s sõites ei ole laine segav ega chopi. Tugeva tuulega murdlaine kaldas tavaliselt segab algajat, kes sealt kaugemale ei saa. S,SSW tuulega on kaugemal kaldast hea laine. Hea kargamise laine on tavaliselt just kohas, kus sügavus hakkab ületama 1,5 m st. madal saab otsa. Tihti läheb chopiks väikese tuulesuuna muutusega. Aga pea meeles: parem on laine ikka muuli pool, vasakul Sunsetist on see enemasti chop.

RIGAMISE VÕIMALUS Saad pargis - kas Rannahotelli või mujal rannaäärses pargis muru peal, ei soovita rannaliival rigada. Tingimusel et: 1. ei tohi käia mööda lillepeenraid 2. ei tohi lõhkuda hekki, ei üle ega läbi astudes 3. autot ei tohi parkida muru peale, ka ühe rattaga, mitte 4. Taglast ei tohi hoida päikse käes muru peal - see kõrvetab muru ära.

OHUD Pärnus ohte ei.

TOITUMINE Leiad Pärnus igalt poolt.

ÖÖBIMINE Leiad Pärnus igalt poolt.

KOMMENTAARID Mais võid siin juba ilma mütsi ja sussita sõita. Kui tahad suvest kõike võtta, tule Pärnu. Mais ja juunis annavad briisid alati lisa m/s, aga seda kuni lõunani - peale 4 on enamasti, kui pauku ei ole, vaikne. Kui sul on kursi kama, siis võid Pärnus sõitma jäädagi. Samuti freestylerid - publikut on alati. Adrenaliini tahtjad aga kuulaku ilmateadet: kui Atlandilt on lõuna - edela pauk tulemas, siis Pärnu. Keelatud on surfata ujumistsoonis, mida ära tee kunagi kui on ujujaid, pea see meeles ja ütle ka teistele mitmes keeles. Keelatud on surfata ujumistsoonis, mida ära tee kunagi kui on ujujaid, pea see meeles ja ütle ka teistele mitmes keeles.

LISA seni oleme Pärnus vette minekuga läbi ujumistsooni hakkama saanud, kui me ei sega ujujaid ja suplejaid, siis saame ehk edaspidigi.

Autor: Pearu & Jürka

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on June 27, 2008, at 10:50 AM