Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

KatariinaKai

INFO "vanalt" EPL lehelt:

ASUKOHT Tallinnas, Koplis, Paljassaare poolsaarel. Sõitmine käib Tallinna lahes. Kohale saab, kui sõita Paljassare (Kopli) sadamast mõõda otse niikaua, kuni asfalt ära lõpeb ja algab väike kruusatee. Tõkkepuu selle alguses (mis on siiamaani alati lahti olnud) ja valvuriputka koos valvuri ja koeraga on vaid rekvisiitideks. Nendest tuleb mõõda sõita veel umbes 300 m ja oletegi üllatavalt kenal liivarannal, millest paremale jääb muul.

PARKIMINE Väikse kalda peale, umbes 30 m veest.

RAND JA PÕHI põhi liivane, sügavaks läheb suhteliselt kähku - üle pea umbes 30 m kaldast

KELLELE SOBIB Sobib ilmselt mitte päris algajatele

SÕIDU TUULED loode - põhja - ida - kagu - lõuna. Nendest väärtuslikeim on kagutuul, see tähendab Katariina kai on üks väheseid (kui mitte ainus) koht Tallinna ümbruses kus sellega sõita saab. Kirde tuul on otse sisse ning sellega sõitmine ei ole kõige mugavam. Võimalik sõita ka idatuultega, aga siis minnakse tavaliselt Rohuneeme.

LAINED lõuna ja kagu tuulega chop paremalt, kuni 50 cm. Loode - põhja lainetus vasakult vastavalt tuule tugevusele. Kaldaäärsed murdlained praktiliselt puuduvad, kui mitte arvestada laevade poolt tekitatud laineid. Paraku on need aga lühiajalised ning murduvad alles väga kalda all.

RIGAMISE VÕIMALUS on kindlasti üks koha miinuseid. Kellel tahtmist võib leida kaldast eemal veidi närust muru, kuid üldiselt asi väga liivane ja tuuline.

OHUD Vasakul, kus liivarand lõppeb algavad veealused kivid, nii et sinnapoole sattumisest tasuks hoiduda. Laevatee ohtlikult lähedal!!! Samuti tekib kalda lähedal hoovus, mis kagu tuulega kipub mere poole kandma - sõites tuleb pidevalt kergelt krüssata.

TOITUMINE Tallinn ju!

ÖÖBIMINE Vaata eelmist vastust

HÄDA ABI VÕI KONTAKT TELEFON pole teada

ILMAINFO selgub kohale minnes või helistades kursis olevale surfarile

KOMMENTAARID Koht Tallinnas, kus sõidunäljas surfaril võimalus oma vajadused rahuldada kagu kandist tuultega. Koht ise maapeal kerge sovjeti ja militaristliku varjundiga, kus võib aeg ajalt näha liikumas üsna kummalisi kodanikke. Ilmselt tasuks sõitma minnes ikka autouksed lukku panna.

Autor: Virko Kask

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on June 27, 2008, at 11:29 AM