Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

Käsmu

INFO "vanalt" EPL lehelt:

ASUKOHT Lahemaa rahvuspargis. Tallinnast 75 km ida suunas, keset Eesti põhjarannikut.

PARKIMINE Käsmu kaupluse juurest keerab tee alla mere äärde, kus asub muul. Muuli kõrval on liivaplats, kuhu saab auto ära parkida.

RAND JA PÕHI Rand on kivine, merepõhi liivane. Paremalt poolt muuli saab ohutult merele. Kaldast 50 m kaugusel on 1,5 m sügav. Käsmu laht on 5-20 m sügav.

KELLELE SOBIB Kuna tavaliselt on väike lainetus ja laht pole tohutult suur, siis on ta hea algajatele. Sobib freeride`i sõitmiseks.

SÕIDU TUULED Parimad sõidutuuled on: lõuna-, ida- ja põhjakaare tuuled.

LAINED Lõuna- ja idatuulega tekib väike lainetus, mis tuule tugevnedes muutub teravaks. Läänetuulega, kuna siis on maatuul, tekib Käsmust allatuult ristlainetus (kartulipõld). See ei teki aga kogu lahe peale. Põhjatuulega on suured lauged lained, mis tugeva tuulega teravaks muutuvad ning siis on hea hüppama hakata.

RIGAMISE VÕIMALUS Muuli kõrval on peale liivaplatsi ka muruplats, kus saab purje kokku panna.

OHUD Rand on üks kiviseimaid Eestis, aga kuna sügavaks läheb ruttu, siis peab karide pärast muretsema ainult ranna lähedal (150 m) olles.

TOITUMINE Käsmu küla lõpus ehk mööda peatänavat põhja poole sõites, on suvel avatud söökla ja baar. Käsmu kauplus on avatud aastaringselt.

ÖÖBIMINE On mitu külalistemaja, Lainela puhkeküla ja täiesti küla lõpus, kust autoga enam edasi sõita ei saa, on võimalik ka telkimisplatsi üürida. Silt on väljas.

HÄDA ABI VÕI KONTAKT TELEFON

ILMAINFO

KOMMENTAARID Käsmu on paljude inimeste arvates üks Eestimaa ilusaimaid kohti. Mere peal olles on hea vaade kogu külale ja Kuradisaarele.

Autor: Martin Laulik

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on June 27, 2008, at 11:44 AM