Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

Ihasalu

INFO "vanalt" EPL lehelt:

ASUKOHT Ihasalu laht asub eesti põhjarannikul 30 km kaugusel Tallinnast idapoole. Narva maanteelt tuleb keerata Kaberneeme poole, Kaberneeme teelt Neeme poole, Neeme teelt tuleb leida siis sobiv koht mere äärde keeramiseks. Peamiselt kasutatakse kahte võimalust: Metstoa bussipeatuse juurest ja Punakivilt Viimase asukoha näitab kätte supelranna märk Metstoa peatusest paar kilomeetrit edasi.

PARKIMINE Muruplats rannal. Veest 20-30 meetrit.

RAND JA PÕHI Rand on valdavalt liivane. Mida idapoole, seda kivisemaks läheb. Põhi Metstoal samuti liivane, sõidusügavuses ühtegi kivi ei ole. Punakivil on vees mitmeid suuri kivimürakaid nii üle kui alla vee piiri. Madalaks läheb aeglaselt, 40-50 cm vett tuleb paarikümne meetriga, samas ka 100m kaugusel kaldast võivad jalad veel põhja ulatuda.

KELLELE SOBIB Sobib kõigile.

SÕIDU TUULED Sobilikud tuuled on lõunast põhjani. Otse sisse puhub loodetuul. Ülejäänud tuuled tulevad külgedelt üle maa. Läänekaartest segab see aga vähem, kui idakaartest. Endal on meeldivaid sõidukogemusi kõigi tuultega peale kagu.

LAINED Tugevamate lääne ja loode tuultega hakkab lahes moodustuma ka midagi lainelaadset. Kalda läheduses siis agressiivne ja tihe murdlaine, tagapool laugemad ja suuremad. Idakaarte tuuled põhjustavad päris tugeva chopi, lõunatuulega vesi praktiliselt sile.

RIGAMISE VÕIMALUS Muru, vee ja muruplatsi vahele jääb ka paarikümnemeetrine liivariba.

OHUD Punakivil kivid, harvad võrgud merel. Muidu ohutu

TOITUMINE Omal organiseerimisel

ÖÖBIMINE On võimalik telkida.

ILMAINFO Muuga sadama tuulemõõtja peaks üpris täpselt näitama.

KOMMENTAAR Ihasalu laht on kohe pärast Muugat Jägala jõe suudmeks. Ida poolt piirab teda Neeme poolsaar. Ihasalu ise on tegelikult poolsaare teisel kaldal, kuid nõuka ajal kutsuti ka Neemet Ihasaluks, ehk sealt ka nimi. Surfikohana on ta küllaltki omapärane. Kuna laht on U kujuline, olen ma edukalt ja turvaliselt sõitnud seal kõigi tuultega edalast kaguni. See viimane sektor (kagu-edel) jääb siis selliselt, et tuul tuleb päris maalt, on täiesti võimatult pagiline ja pole sellist ilma veel nautida suutnud. Ülejäänud tuultega on positiivseid mälestusi küllaga. Samas ka muidugi negatiivseid. Kuna laht, nagu öeldud, on U kujuline, siis külgedelt tuleva tuulega suurt lainet tõsta ei jõua ja sõit raputab päris korralikult. lääne-loodega tulevad aga sisse märkimisväärsed lained (tagapool siiski, ees küllaltki pikalt madal, põlvesügavusest rinnuni on ikka hea jupp maad.) Kõige siledam on vesi lõunatuulega. Seegi tuleb üle maa, kuid kuidagi üle jõesuudme ja on küllaltki ühtlane. Rand ja merepõhi puhas liiv. Kiva peab ikka väga hoolikalt otsima. Seega väga mitmekülgne ja küllaltki universaalne surfikoht ja soovitan kindlasti proovida. Enda jaoks on ja jääb n.ö. "kodulaheks" ja hea meel oleks näha grillivate suvitajate vahel ka aeg-ajalt keadagi veel purje rigamas:)

Mina ise lähen Metstoa bussipeatuse juurest. Linna poolt tulles peatusest 100m edasi keerab tee mere poole ja otse randa välja. Väga uljalt sõita ei soovita, Läbipääsmatuse eest on hoolitsenud ATV-mehed ja uljad turistid. Teed valides saab aga väga mõnusate rigamispaikadeni muru ja puudega tuulevarjuks. On ka veel võimalik lähenega Punakivilt, mis on siis paar kilomeetrit veel edasi. Selle teeotsa näitab kätte supelranna märk. Seal on aga vees mitmed suured kivimürakad ja ka sügavaks läeb aeglasemalt. See koht meeldib rohkem lohemeestele.

kirdega on seal selline omapärane. Üldiselt chop, aeg-ajalt ka paar suuremat vahele. Lainevahe reeglina väga väike. Ei oska väga avamerega võrrelda, kuna kogemus puudub. Ikka kuskil lahesopis ukerdatud...:)

Ivo Lõiv

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on June 27, 2008, at 11:40 AM