Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

HarkuJärv

INFO "vanalt" EPL lehelt:

ASUKOHT Tallinnas loomulikult. Põhiline sõidukoht on sõudebaasi juures.

PARKIMINE Kuna sõudebaasi territoorium on aiaga piiratud, siis oleneb parkimine sellest, kas baasi värav on kinni või mitte.

RAND JA PÕHI Sissemineku koht sõudebaasi territooriumil on liivapõhjaga, mujal kaldalähedal põhi üsna mudane. Sügavaks läheb järv võrdlemisi kiirelt , üle pea on juba 10 m kaugusel rannast.

KELLELE SOBIB Sobib ilmselt algajatele, kuna lainetus puudub ning ükskõik millise tuulega saab hädamaabumise teha igas kaldas.

SÕIDU TUULED Harku järvest on saanud koht, kus käiakse luuramas kagutuulega, millega eriti mujal Tallinna ümbruses sõita ei saa (välja arvatud Katariina kai). Sõudebaasist peale minnes sobivad tuuled kagu - lõuna - edel - lääne - loode. Kuna tegemist on järvega, siis on teoreetiliselt võimalik sõita iga tuulega.

LAINED kui selliseid pole Harkul nähtud, küll tekib kõvema tuulega umbes 30 cm chop.

RIGAMISE VÕIMALUS Üldiselt leiab igalt poolt muru.

OHUD praktiliselt puuduvad, kui mitte arvestada mõningaid mürgiseid vetikasorte suvel palavaga. Nii et soovitavalt mitte vett juua :-)

TOITUMINE Tallinn ju!

ÖÖBIMINE Vaata eelmist vastust

HÄDA ABI VÕI KONTAKT TELEFON pole teada

ILMAINFO selgub kohale minnes või helistades kursis olevale surfarile

KOMMENTAARID Ilmselt on kõik Tallinna ümbruskonna surfarid käinud Harkul sõitmas. Üldiselt tuleb Harkul sõitma minnes häälestada ennast väga pagilisele tuulele, nii et järve ühest servast teise glisserides läbimine on tavaliselt suur kordaminek. Kuna järv on madal, siis läheb vesi kevadel üsna kiirelt soojaks ning tavaliselt ongi just kevadel Harkul palju sõitjaid. Sügisel jälle vastupidi - vesi on alati külmem kui meres.

Autor: Virko Kask

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on June 27, 2008, at 12:33 PM