Recent Changes - Search:

Surf

PmWiki

HaapsaluHaKoTipp

KOHT SULETUD. KUNAGI EHK JÄLLE.

ASUKOHT Haapsalus, Holmi rannast edasi kalakombinaadi poolsaare tipu otsast avanev Haapsalu eeslaht. Poolsaarel on vaja läbida umbes kilomeeter autoga mööda väga auklikku asvaldit, poolsaarelt leiate mitmeid mahajäätud kivihooneid. Sõita tuleks lõpuni, kuni jõuate kaini. Koordinaadid: N 58°57.580' E023°30.659' Kaardil tähistatud punase täpiga

PARKIMINE Autoga saab kohe rigamisplatsi vahetusse lähedusse. Koht kogub populaarsust - hea ilmaga võib seal olla kuni 10 autot, ärge rigamise platsi kinni parkige!

RIGAMISE PLATS - väga hea Haapsalu klanni poolt niidetud ja koristatud muruplats, 10 meetrit veeni. Tõsi, see 10 meetrit on selline, et murra või jalaluud ära. Platsi suurus 15x20 meetrit. Vahest diletandid pargivad selle platsi täis kahjuks. Prügikonteinerit läheduses ei ole, võtke prügikotid kaasa et ei tekiks tungivat soovi prügi maha jätta. Kuna see koht on hea, kus teha väike merevaatega autoseks, siis leiab sealt tihti kondoome ja muud sodi mis autost välja loobitakse. See on häbiväärne!

RAND JA PÕHI vetteminek kivine, vana kai kõrvalt. Sügavaks läheb kohe 10 meetrit kaldast. Siis on ca 100m faarvaatrini. Faarvaatri kohal on vahest üllatavad lainekesed :) Peale faarvaatrit poole lahe peal läheb madalaks. Pika uime ja madala veeseisu korral isegi liiga madalaks. Hinnanguliselt võib olla umbes pool kogu lahest, ehk 5-6 ruutkilomeetrit vesi alla munade. Ma ei tea kas Eestis mujal on nii head kohta õppimiseks. Andekas vend õpib veeststardi seal ära praktiliselt ühe päevaga.

SÕIDU TUULED - Loodetuulega kai juurest väljasõit kehva. Ülejäänud läänetuuled sobivad kõik. Lõunatuulega saab hästi sõita Vormsisse - 7,8 km.

LAINED - Laevatee peal võib vahest leida mõne laine, aga pool lahest on madal ja lainet ei teki. Tavaline kartulipõld.

OHUD Ettevaatust - vette minnes vasakut kätt olev kai jätkub ka vee all umbes - 50 m vanade sillakastide näol. Pika uime võtab maha nagu naksti. Vette minnes paremat kätt tasub ka kalda äärde mitte välja glisseerida, seal on ka paargend meetrit kivine.

KOMMENTAARID Vahest on laht neid pikki rõvedaid vetikaid täis ja tuleb peale iga katapulti (või luupi) uime puhastada. Veel on juhtunud nii, et glissis sõidad pikalt madalikule ja kui gliss ära vajub, siis tuleb tagasitulles tükk aega uimega põhja künda enne kui sügavaks läheb. Kive ei ole, puhas liiv. Kõva tuule korral suhteliselt sile vesi! Haapsalu parim koht peale minekuks. Ligikaudne skeem rigamisplatsi, juurdepääsu tee ja kiviste kohtade kohta.

Autor: Pärla

Edit - History - Print - Recent Changes - Search
Page last modified on June 21, 2009, at 08:58 AM